Тороїдальні трансформатори, розробка та виготовлення силових трансформаторів, автотрансформаторів та дроселів на кільцевих магнітопроводах

UA RU EN PL DE

Види трансформаторів

Види трансформаторів

Як повідомляє нам підручник фізики, трансформатор - це електромагнітний статичний пристрій, який має дві чи більше обмотки, пов'язаних індуктивно. Ці обмотки призначені для трансформації при одній або декількох систем змінного струму в інші одну або декілька систем також змінного струму за допомогою електромагнітної індукції. Саме слово «трансформатор» пішло від латинського transformo, перетворювати.

Складатися трансформатор може з однієї або ж кількох дротяних чи стрічкових ізольованих обмоток (котушок), які охоплюються загальним магнітним потоком. Обмотки (котушки), як правило, намотуються на сердечник, або інакше, магнітопровід, що складається з трансформаторної сталі або магніто-м'якого феромагнітного матеріалу.

Існують різні види трансформаторів , однак в цілому за властивостями їх об'єднують в сім різних груп.

Отже, ось всі існуючі види трансформаторів :

1. Трансформатор струму

Цей вид трансформатора призначений для вимірювання великих струмів. Його первинна обмотка підключається в ланцюг зі змінним струмом, який вимагає вимірювання, а у вторинну ж включаються різні вимірювальні прилади. Струм, що протікає по вторинній обмотці трансформатора пропорційний струму, що протікає в первинній обмотці.

Трансформатори цього виду використовуються в пристроях релейного захисту самих різних електроенергетичних систем, а також при вимірюванні електричного струму, тому до їх точності пред'являються дуже високі вимоги. Крім того, завдяки тому, що трансформатори струму ізолюють вимірювальні ланцюги від первинного ланцюга з високою напругою (часом, в кілька сотень кіловольт), вони забезпечують безпеку вимірювань.

2. Трансформатор напруги

Цей вид трансформатора найпоширеніший, він призначений для того, щоб перетворювати високу напругу в низьку в ланцюгах РЗА. Його застосування дозволяє забезпечити ізоляцію ланцюгів вимірювання і логічних ланцюгів захисту від ланцюга високої напруги. Фірма "Вінтор" якраз спеціалізується в основному на виробництві тороїдальних трансформаторів напруги.

3. Роздільний трансформатор

Первинна обмотка такого трансформатора не пов'язана з вторинними обмотками електрично з метою виключення будь-якої небезпеки, оскільки існує реальна можливість одночасного дотику із землею і струмовідними частинами або ж нетоковедучими частинами, які можуть мати пошкоджену ізоляцію і виявитися під напругою.

4. Імпульсний трансформатор

Подібний трансформатор перетворить імпульсні сигнали з тривалістю імпульсу всього в десятки мілісекунд. При цьому імпульсний трансформатор мінімально спотворює форму імпульсу. Застосовується він для передачі прямокутного електричного імпульсу з максимально крутим зрізом і фронтом і відносно постійною амплітудою. Також він служить для трансформації досить короткочасних відеоімпульсів напруги, при цьому найчастіше повторюваних з високою шпаруватістю.

При цьому, одне з основних вимог, що пред'являються до імпульсних трансформаторів - відсутність спотворень у формі переданих трансформованих імпульсів напруги. При цьому, впливаючи на вхід імпульсного трансформатора імпульсом однієї форми, на виході необхідно отримати імпульс напруги тієї ж самої форми, однак, можливо, іншої полярності чи іншої амплітуди.

5. Пік-трансформатор

Цей вид трансформатора здатний перетворювати напругу синусоїдальної форми в імпульсну напругу, яка змінює свою полярність через кожні півперіода.

6. Силовий трансформатор

Силовий трансформатор перетворює електроенергію в електромережах та електроустановках, призначення яких - прийом і використання електричної енергії.

7. Автотрансформатор

У цьому вигляді трансформатора первинна і вторинна обмотки безпосередньо сполучені між собою і за рахунок цього мають не тільки електромагнітний зв'язок, але й електричний. При цьому обмотка даного типу трансформатора має три виводи мінімум. При підключенні до них можна отримувати різні напруги.

З переваг автотрансформаторів можна виділити високий ККД, оскільки лише частина загальної потужності піддається перетворенням. Це найбільш характерно при невеликих відмінностях вхідної і вихідної напруг. Головним же недоліком є ??відсутність гальванічної розв'язки (ізоляції) між первинною і вторинними ланцюгами.

------------------------------

"Виробництво тороїдальних трансформаторів"



Залишити коментар >>







Зробити замовлення трансформатора ...



Постійно закуповуємо
  • Сталь трансформаторну в рулонах або листах;
  • Верстати тороїдального намотування трансформаторів, нові або б/в;
  • Комплектуючі до всіх видів обладнання вітчизняного та зарубіжного виробництва (шпулі, ЗІПи, бігунки, човники і т. д.).

Продаємо обладнання
  • Верстат для рубки арматури;
  • Граверний верстат EGX;
  • Верстат плоскошліфувальний 3Г71;
  • Верстат плоскошліфувальний 3Д711ВФ;
  • Верстат токарний SV18;
  • Верстат токарний С11МВ;
  • Верстат фрезерний 676П;
  • Верстат для заточування дискових пил.




Напишіть нам
Ім`я
E-mail
Повідомлення
Контакти
ТОВ "Вінтор"
вул.Жовтнева, 70
смт.Муровані Курилівці
обл.Вінницька
Україна, 23400
Тел. +38(04356)21564
E-mail: mail@vintor.com.ua